marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej jest bardzo dużo linii modeli. Co je łączy? Z pewnością metale, jakie wykorzystują do wytwarzania jubilerskich linii, a także czym kamieniami je zdobią. Dziś skierujemy naszą uwagę zdobienia. Skategoryzujemy je i trochę opiszemy.

Syntetyczne kamienie – pozostają zazwyczaj robione saletry potasowej, a prościej ze szkła ołowiowego. Styliści nierzadko umieszczają je w mniej drogich modelach biżuterii. Szkło kryształowe generalnie cechuje się wyższym współczynnikiem rozszczepiania światła. Pozostaje także widocznie twardsze od szkła zwyczajnego. Głównym producentem takiego materiału jest austriacka firma Swarovski.

Cyrkonia |to} drugi często umieszczany dodatek. Samą cyrkonię wytwarza się całkowicie w fabrykach. Cyrkonia jest niezwykle krucha, ponadto można ją zgodnie z marzeniami farbować. W złotnictwie ta imitacja diamentu znany jest nie długo, powstaje w wysokiej temperaturze. Jej podstawową pozytywną stroną jest niewysoka cena.

Kamienie Szlachetne – najdroższe z dodatków wzbogacających wyroby jubilerskie. Wyróżniamy ich w naturze całkiem dużo. Choć dziś skupimy się na tych najczęściej wykorzystywanych.

Szmaragdy {to| szlachetna wersja berylu. Dla amatorów, jest on oliwkowy. Cieszy się popularnością kobiet oraz pasjonatów. Jest niezwykle twardy, ale także łupliwy.

Rubiny są prawie najdroższym rodzai kamieni szlachetnych, co więcej przynależą do grupy korundu. Słynną niebywałej gęstości, najczęściej widywane rubiny są krwiste w ich często można zauważyć rozszczepienie koloru.

Szafiry – niezmiennie są bardzo doceniane w złotnictwie. Podobnie do szafirów są z grupy korundów. Z reguły są niebieskie. Duża ilość producentów produkuje go chemicznie.

Diamenty – możemy opowiadać niebywale długo. Pozostają najtwardsze z ziemskich minerałów oraz również najdroższe.

Omówiliśmy najczęstsze materiały używane do dekorowania wyrobów jubilerskich. Jednak, że odróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan